16. Ulusal 4. Uluslararası Yara Kongresi

ETKİNLİK TARİHİ: 24 Kasım 2022

Değerli Sağlık Meslektaşlarımız,

Yara Bakımı ve Doku Onarımı Derneği olarak, bu yıl da geleneği bozmuyor ve 16. Ulusal, 4. Uluslararası Yara Kongresini gerçekleştiriyoruz. Covid-19 pandemisinin gölgesinde online ve yerinde gerçekleştirilen kongre ve kurslarla yara tedavisiyle ilgilenen tüm branşlar bir arada çalışarak yarayı ve yara hastasını hiç bırakmadık. Yalnız ulusal değil uluslararası arenada da yara konusunda ülkemizi en güzel şekilde temsil ettik. Endüstri dün bize destek olduğu gibi bugünde yanımızda ve birlikte daha güçlüyüz.

Bizler biliyoruz ki, yara yönetimi bir ekip işidir. Doğru zamanda doğru tedaviyi doğru hastaya uygulaması gereken bu ekip tıpkı bir orkestrada farklı seslerin ahenk içinde birbiri ardına bazen de iç içe geçmesi gerektiği gibi çalışmalıdır.

Yara kurs, sempozyum ve eğitim toplantılarıyla pekiştirdiğimiz bilgilerimizi Yara Kongremizde taçlandırmak üzere çok yoğun ve zengin bir program hazırladık ve sizlerin istekleri doğrultusunda kongremizi Kasım ayına aldık. Ulusal ve uluslararası konuşmacılar yara tedavisindeki güncel gelişmeleri, sosyal medyanın yara tedavisine katkılarını, değişen ve değişmeyen tedavi prensiplerimiz yanında, daha birçok konuyu sizlerle tartışacak ve eminim ki sizlerin dekatkıları ile yara tedavisi konusunda ülkemizin geldiği aşamayı daha yükseğe çıkaracaklardır. Bu uluslararası kongreye değer katacak sözel ve poster bildirilerinizi bekliyoruz. Ocak ayından itibaren hazırlıklarına devam ettiğimiz dopdolu bilimsel programın yanında kongremizde geçen seneyi aratmayacak sürprizlerle dolu güzel bir sosyal program ile de pandeminin zorluğunu üzerimizden atacağımıza hiç kuşkunuz olmasın.

Yara Kongresinde olmak, birçok branş ve farklı disiplinlerle biraraya gelmek, iyibir senfoni dinlemek demektir. Sizleri bu senfonideki yüzlerce harika seslerden biri olmaya davet ediyorum.

Saygılarımla,

Prof.Dr.Gaye  FİLİNTE

Kongre BaşkanıÜYE GİRİŞİGoogle Analytics Kodunu buraya koyun